Wednesday, July 27, 2016

Tops Markets: Kellogg's Cereal Stock-Up Deal Ideas (starting 7/31)

This WNYDealsandToDos.com post may include affiliate links. Read the full disclosure here.

Print Friendly and PDF

Here are a couple of great cereal deal ideas at Tops starting 7/31.  Great time to stock-up for back-to-school!

Deal Idea #1:
Buy 4 Kellogg's Krave Chocolate or Double Chocolate Cereal @ $1.99 (price good when you buy in multiples of 4, other quantities are $2.50 each) - $7.96
Use 4 $0.40/1 printable coupons doubled here
= $4.76 or $1.19 per box!

Deal Idea #2:
Buy 20 Kellogg's Froot Loops, Apple Jacks, Corn Pops, Frosted Flakes, Krave Chocolate or Krave Double Chocolate Cereals @ $1.99 each (price good when you buy in multiples of 4, other quantities are $2.50 each) - $39.80
Use 4 $3.00/5 printable coupon here
= $27.80 or $1.39 per box!

Deal Idea #3:
Buy 10 Kellogg's Froot Loops, Apple Jacks, Corn Pops, Frosted Flakes, Krave Chocolate or Krave Double Chocolate Cereals @ $1.99 each (price good when you buy in multiples of 4, other quantities are $2.50 each) - $19.90
Buy 2 Kellogg's Krave Chocolate or Double Chocolate Cereal @ $1.99 (price good when you buy in multiples of 4, other quantities are $2.50 each) - $3.98
Use 2 $3.00/5 Kellogg's Cereal printable coupon here
Use 2 $0.40/1 Kellogg's Krave printable coupons doubled here
= $16.28 or $1.36 per box!

Deal Idea #4:
Buy 4 Kellogg's Froot Loops, Apple Jacks, Corn Pops, Frosted Flakes, Krave Chocolate or Krave Double Chocolate Cereals @ $1.99 each (price good when you buy in multiples of 4, other quantities are $2.50 each) - $7.96
Use 4 $1.00/1 printable coupons here (requires 850 points for each print)
= $3.96 or $0.99 per box!

Deal Idea #5:
Buy 4 Kellogg's Froot Loops @ $1.99 each (price good when you buy in multiples of 4, other quantities are $2.50 each) - $7.96
Use 2 $1.00/2 printable coupons here (requires no points)
= $5.96 or $1.49 per box!

Deal Idea #6:
Buy 4 Kellogg's Frosted Flakes @ $1.99 each (price good when you buy in multiples of 4, other quantities are $2.50 each) - $7.96
Use 2 $1.00/2 printable coupons here (requires no points)
= $5.96 or $1.49 per box!

No comments:

Post a Comment

Share your comments, ideas, and suggestions with us!